piątek, 5 lipca 2019

Za drobne kradzieże grozi, mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

#dlw112 
Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy wobec 21-letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego.

Mężczyzna w okresie czerwiec – lipiec 2019 wielokrotnie dokonywał kradzieży w różnych sklepach w Gryfowie Śląskim. Jednocześnie w dniu 26 czerwca 2019 r. został zauważony przez będącego poza służbą policjanta-dyżurnego Komisariatu Policji Gryfowie Śląskim jak wracał z kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów. Wtedy też policjant podjął w stosunku do ww. sprawcy interwencję, wzywając na pomoc dodatkowo patrol prewencji, jednocześnie w trakcie interwencji policjant został wielokrotnie znieważony przez 21-latka. Policjantowi udało się odzyskać skradziony alkohol a sprawcę zatrzymać. Jak się okazało, były to drogi, alkohol o wartości 250 zł.

Jednocześnie warto nadmienić, iż sprawca poprzez drobne kradzieże uczynił sobie stałe źródło dochodu, a co za tym idzie, mimo niewielkich kwot skradzionych rzeczy popełnił przestępstwo, za które został orzeczony mu areszt oraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
#areszt #GryfówŚląski
Poinformuj nas jeśli widzisz zdarzenie tel. 795 650 528 poprzez SMS / MMS / Messenger / WhatsApp / Zello kanał DLW112

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz