Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - powiat lwówecki


🔵 #dlw112
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzie służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lwóweckiego
5 października 2016 r. na terenie garnizonu dolnośląskiego wdrożono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która od początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców. Każde zgłoszenie jest poważnie traktowane i sumiennie sprawdzane ze strony Policji. Mieszkańcy powiatu lwóweckiego aktywnie korzystają z tej aplikacji.
Dzięki analizie zgłoszeń lokalnej społeczności, od początku jej powstania do kwietnia 2019 r. wpłynęło ich 1267 i wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a policjantom pozwala szybko i trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lwóweckiego. Narzędzie to zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji mogą oni łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje w swoim otoczeniu, które według nich bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Zgłoszenia nanosić można za pośrednictwem mapy w 25 kategoriach takich jak m.in. akty wandalizmu, zła organizacja ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy kłusownictwo.
Od momentu uruchomienia aplikacji tj. 5 października 2016 roku Komenda Powiatowa Policji odnotowała 1267 zgłoszeń, gdzie 718 (58%) zgłoszeń zostało potwierdzonych. Największa ich ilość dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości bo aż 391 zgłoszenia z czego potwierdzono 322. Ważnymi problemami dla mieszkańców, jak wynika z analizy zgłoszeń były również zagrożenia związane z spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych, takich zgłoszeń było aż 227. Kolejnym ważnym problemem jest nieprawidłowe parkowanie, gdzie takich powiadomień od mieszkańców odnotowano 141.
Jak wynika z analizy zgłoszeń otrzymanych za pośrednictwem KMZB, ważnym problemem były również zagrożenia związane z powstawaniem dzikich wysypisk śmieci. Zgłoszeń takich otrzymano 21 z czego w trakcie rozpoznania terenu policjanci potwierdzili 10. Każdorazowo, niezależnie od podjętych czynności pozostających w kompetencjach Policji, informacje o ujawnionym zagrożeniu, w zależności od jego charakteru, Policja niezwłocznie przekazuje właściwym podmiotom, w tym organom samorządu terytorialnego celem wyeliminowania nieprawidłowości.
Przypominamy, że „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, a także stronach wszystkich innych jednostek Policji. Na KMZB można nanosić informacje dotyczące zagrożeń takich jak, m.in.: dzikie wysypiska śmieci, akty wandalizmu, bezdomność, dzikie kąpieliska, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, nielegalna wycinka drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, używanie środków odurzających, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw, zła organizacja ruchu drogowego, znęcanie się nad zwierzętami, żebractwo.
Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do oznaczania interwencji wymagających natychmiastowej reakcji. W takich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112.


#KMZB #Lwówek

więcej zdjęć na https://www.facebook.com/lwoweknasygnale

Poinformuj nas jeśli widzisz zdarzenie tel. 795 650 528 poprzez SMS / MMS / Messenger / WhatsApp / Zello kanał DLW112

Aktualne informacje z fanpage na Facebooku